MENU
PL / ENG

Nasz zespół

Stratosfera to marka, która od zawsze przyciągała najlepszych strategów na rynku. Mix młodości i doświadczenia, semiotyków i analityków, pozwala nam ciągle się rozwijać. W każdym projekcie bierze udział co najmniej dwóch strategów seniorów, tak żeby realnie przeanalizować dostępne rozwiązania i wypracować razem to najlepsze.

Filip Beźnicki

Managing Partner

Dr Krzysztof Najder

Founding Partner

Mariola Chrzonszcz

Senior Strategy Advisor

Jarosław Chludziński

Senior Strategy Advisor

Norbert Piotrowski

Senior Strategy Advisor

Justyna Zielińska

Strategy Advisor

Agnieszka Grynkiewicz

Senior Cultural Expert

Robert Rembelski

Digital Technologies Advisor

Damian Jemioło

Strategy Advisor&PR Expert

Martyna Picheta

Strategy Advisor

Jane Beaton

Senior Strategy Advisor

Filip Beźnicki

Managing Partner f.beznicki@stratosfera.com LinkedIn

Jeden z najbardziej znanych polskich strategów marki młodego pokolenia. Doświadczenie zdobywał wieloletnią pracą w Accenture Song, Saatchi&Saatchi i Havas Media. Zaangażowany w rozwój branży digital, promując kreatywność w mediach cyfrowych jako członek rady programowej FORUM IAB i juror konkursu MIXX w Polsce, Rumunii i Bułgarii.

Dr Krzysztof Najder

Founding Partner k.najder@stratosfera.com LinkedIn

Krzysztof ma ponad 30 lat doświadczenia w komunikacji marketingowej i strategii. Zanim założył Stratosferę, był szefem kreacji i strategii w międzynarodowych agencjach reklamowych. Wykładowca uniwersytecki, doktor psychologii, miłośnik psów i autor książki o ich wychowaniu – „100 razy pies w mieście”.

Mariola Chrzonszcz

Senior Strategy Advisor m.chrzonszcz@stratosfera.com LinkedIn

Ekspertka w dziedzinie dóbr konsumenckich, procesów innowacyjnych, z solidnym doświadczeniem w badaniach rynkowych. Ma doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołami o zróżnicowanym składzie. Jako menedżerka ds. marketingu zarządzała markami o łącznym obrocie 50–70 milionów euro i odpowiadała za pełen zakres zarządzania zyskami i stratami. Kierowała zarówno zespołami hierarchicznymi, jak i takimi o charakterze funkcjonalnym.

Jarosław Chludziński

Senior Strategy Advisor j.chludzinski@stratosfera.com LinkedIn

Zajmuje się strategiami marek od 25 lat. Pomaga biznesom rozwijać innowacje, budować marki i tworzyć komunikację, aby mogły dynamicznie rosnąć. Doświadczenie zdobywał w agencjach reklamowych, design i we własnych projektach strategicznych. M.in. w PZL, gdzie zaczynał jako Strategic Planner, by następnie objąć funkcję CSO, a później CEO. Współpracował również z Nevertheless, Havas Creative, Dragon Rouge, &Sons i SAR. Obsługiwał takich klientów jak: Lirene/Dr Irena Eris, Pako Lorente, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Lewiatan, Auchan, TESCO, Orlen, Lotos, Anwil Włocławek, Grupa Azoty, Zott, Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec, Alior Bank, Allianz, ING, PKO BP, PZU, Frugo, mBank, Ikea, Plus, Kruszwica, Kujawski i Masmix. Prywatnie kociarz i miłośnik Bieszczad.

Norbert Piotrowski

Senior Strategy Advisor n.piotrowski@stratosfera.com LinkedIn

Strateg z ponad 10-letnim doświadczeniem, zdobywanym w sieciowych (VML Poland) i niezależnych agencjach (m.in. JUST, GoldenSubmarine), a także jako konsultant w spółkach technologicznych czy facylitator wielu procesów strategiczno-brandingowych. Zainteresowany transformacjami organizacji pod kątem kultury, procesów i wpływu społecznego. Pracował m.in. dla IKEA, 3M, Credit Agricole, NIVEA, T-Mobile, VW Group, Kross, Spark. Chłonie treści o współczesnym świecie w każdym formacie, a odpoczywa przy muzyce niezależnej.

Justyna Zielińska

Strategy Advisor j.zielinska@stratosfera.com LinkedIn

Justyna jest specjalistką od analiz danych oraz zarządzania portfolio produktowym. Przez wiele lat pracowała w Nielsen Polska, doradzając największym sieciom detalicznym oraz producentom. Absolwentka wydziału socjologii. Przed Stratosferą pracowała w ARC Rynek i Opinia, Nielsen oraz Fossil.

Agnieszka Grynkiewicz

Senior Cultural Expert stratosfera@stratosfera.com LinkedIn

Agnieszka zakładała Stratosferę z dr. Krzysztofem Najderem. Posiada blisko 30-letnie doświadczenie w strategii. W przeszłości była strateżką w międzynarodowych agencjach reklamowych. Specjalizuje się w kulturowych i semiotycznych badaniach oraz technikach innowacji grupowej. Jest także światowej sławy psią behawiorystką.

Robert Rembelski

Digital Technologies Advisor stratosfera@stratosfera.com LinkedIn

Robert od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem systemów wspomagających i optymalizujących obieg informacji. Niemal od początku swojej kariery związany ze Stratosferą. Prywatnie jest miłośnikiem dzikiej kuchni roślinnej, mroźnej pogody i muzyki etnicznej.

Damian Jemioło

Strategy Advisor&PR Expert d.jemiolo@stratosfera.com LinkedIn

Damian doświadczenie zdobywał w pracy z takimi organizacjami jak agencja Plej, czy Agencja Kuźnia. Pracował również jako dziennikarz marketingowo-biznesowy, pisząc artykuły na łamach portali Marketing i Biznes, NowyMarketing czy MamStartup. W swojej karierze nagrał prawie 200 odcinków podcastów. Był współtwórcą takich formatów, jak „Marketing Przegadany”, „Post Sponsorowany”, czy „Kanał Strategiczny”. Za ten ostatni otrzymał nagrodę na konkursie Kreatura 2023. Specjalizuje się zwłaszcza w tematach gamingowych, podcastingu, napojów energetycznych i pokolenia Z. Prywatnie miłośnik historii, gier komputerowych, fantastyki i filozofii.

Martyna Picheta

Strategy Advisor m.picheta@stratosfera.com LinkedIn

Semiotyczka kultury, badaczka, a na co dzień również strateżka komunikacji. W przeszłości zdobywała doświadczenie w małych studiach brandingowych (Odra Studio), jak i dużych agencjach sieciowych (VML) Badaczka w projektach organizowanych przez PTBRIO – m.in. Kongres Badaczy 2020, czy Trend Week 2020. Autorka wystąpienia „O przyjemnościach młodych w czasach inflacji”, za który otrzymała IV miejsce podczas konferencji Insummit 2023. Lubiąca długie spacery po supermarketach i przeglądanie nowych opakowań produktów spożywczych. W pracy stara się doradzać, jak mogą wyglądać te, które finalnie lądują w koszyku. Od czasu do czasu pisze o tym, jakie to ma znaczenie.

Jane Beaton

Senior Strategy Advisor stratosfera@stratosfera.com LinkedIn

Jane pracuje w Londynie, specjalizuje się w jakościowych badaniach konsumenckich oraz strategiach marki. Ponad 20 lat doświadczenia pozyskała pracując w Added Value. Jest psycholożką, a w wolnym czasie zajmuje się miksologią.